СЛОВНИК ТЕРМІНІВ ПРАЛЬНОГО ОБЛАДНАННЯ А-Г • Нова Колор
Підтримати ЗСУ Спецрахунок від НБУ

СЛОВНИК ТЕРМІНІВ ПРАЛЬНОГО ОБЛАДНАННЯ А-Г

АКВАЧИСТКА

Суть даного процесу прання полягає в використанні спеціальних біорозкладних речовин і великої кількості води, після чого здійснюється сушка і прасування речей.

Для проведення даної методики прання використовується сама машина для аквачистки, спеціальний сушильний барабан, а також прасувальне обладнання. Максимальний результат від проведення такого прання буде безпосередньо залежати від знання самого матеріалу тканини або текстилю, а також від навичок використання фінішного або прасувального обладнання. Слід розуміти той факт, що далеко не вся категорія речей може пратися за допомогою використання аквачистки, власне, як і в разі проведення хімчистки, в іншому випадку, річ просто може зіпсуватися. Для того щоб дізнатися, чи можна ту чи іншу річ прати за допомогою даної методики, необхідно керуватися інформацією на етикетці речі.

БАР’ЄРНА ПРАЛЬНА МАШИНА

Промислові пральні машини бар’єрного типу, серії UMB, UB, UH- це спеціальне обладнання, що дозволяє фізично розділити зони чистої і брудної білизни в пральні. Призначені для використання в місцях, де дуже важливі вимоги до гігієни та потрібен максимальний захист від інфекцій. Основне призначення виключити перетинання потоків брудного і чистого білизни в цілях дотримання санітарних правил. Вони встановлюються в перегородку і мають два люка, при цьому брудна білизна завантажується в приміщенні приймання білизни, а чиста білизна вивантажується в іншому.

Бар’єрні пральні гігієнічні машини призначені перш за все для медичних центрів, інфекційних лікарень, туберкульозних диспансерів. Особливе застосування дане обладнання знаходить у використанні фармацевтичних компаній, де особливо високі вимоги до чистоти та гігієни. Конструкція даних машин має два підшипникових вузла, що робить даний тип машин виключно довговічним. Крім того, даний тип машин традиційно є найбільш технічно просунутим так як в ньому реалізовані найостанніші досягнення галузі. Завантаження даних пральних машин починається від 18 кг і до 180 кг. Широкий модельний ряд дозволяє задовольнити найрізноманітніші запити клієнтів, а велика кількість опцій дає можливість укомплектувати машину точно відповідно до поставлених завдань.

ВАРІАНТИ НАГРІВУ

Промислові пральні машини можуть не вимагати нагріву. У цьому випадку вони залежать від температури зовнішнього джерела гарячої води. Як правило цей варіант не можна використовувати для прання при температурі 90С0 (медична прання), і такий варіант знаходить дуже обмежене застосування. Різновиди нагріву в обладнанні бувають такі: електричний, газовий і паровий. Нагрівання також використовується не тільки в пральних машинах, а й для нагріву гладильного вала, так і для нагрівання повітря в сушильних барабанах. На території України такий різновид нагріву, як газовий, не користується великим попитом, через необхідність наявності занадто великої пакету документації для експлуатації такого методу нагріву.

ГАРАНТІЯ І ГАРАНТІЙНИЙ РЕМОНТ

Гарантією вважається певний проміжок часу, протягом якого виробник обладнання або ж його представник зобов’язується проводити ремонтні роботи та усувати неполадки в безпосередній роботі самого обладнання. Гарантія може бути як обмеженою, так і повною. Обмежена гарантія передбачає платний виїзд інженера і його роботи, а ось всі запчастини, деталі та комплектуючі надаються безкоштовно. Повна ж гарантія надає виїзд, роботу і деталі повністю безкоштовно. Гарантія не поширюється на деякі витратні матеріали, наприклад, тени або термостійкі покриття. Повну дію гарантії передбачає проведення регулярного технічного обслуговування обладнання, а також процес підключення і запуску повинен здійснювати авторизований заводом-виробником фахівець. Варто відзначити, що якщо в пральні використовується побутова техніка, то немає якого-небудь на неї поширення гарантії. Побутова техніка повинна використовуватися тільки в побутових цілях.

ПРАСУВАЛЬНЕ ОБЛАДНАННЯ

Цей різновид обладнання, використовується в хімчистках і пральнях для прасування білизни після прання. Використовується для прасування як фасонної, так і прямої білизни. До обладнання для прасування фасонного типу відноситься прасувальна дошка, стаціонарні прасувальні столи, а також ротаційні кабіни, або ж, пароманекени для прасування піджаків, курток і брюк. На подібному обладнанні можна гладити не тільки спецодяг, а й проводити прасування прямої білизни на даній категорії обладнання, але це рішення буде малоефективним. Прасувальне обладнання оснащується великою кількістю опцій, які є специфічними для прасування різних типів фасонних виробів, і покликані сприяти збільшенню продуктивності і якості роботи.

ПРАСУВАЛЬНІ КАЛАНДРИ

Ще іменуються, як прасувально-сушильні катки. Використовуються тільки для прасування прямої білизни, наприклад, скатертини або простирадла. Якщо вологість білизни після прання складає не більше 50%, то її вже можна гладити на прасувальному каландрі, для цього немає необхідності у використанні сушильної машини, що дозволяє значно зменшити час сушіння і заощадити час і енергію. Дана категорія обладнання володіє відмінними показниками прасування, всього за одну годину свого безпосереднього використання прасувальний каландр може висушити і випрасувати близько 100-200 кг білизни. Нагрівання прасувального каландра може бути газового, електричного або парового типу.

ПРАСУВАЛЬНИЙ КАТОК

На відміну від каландра, де здійснюється нагрів вала, в прасувальному катку нагрівається жолоб, до якого притискається білизна за допомогою валу. Може використовуватися із залишковою вологістю білизни в 20-25%. Продуктивність за годину прирівнюється 12-40 кг білизни. Є найбільш бюджетним варіантом прасувального обладнання. Ширина прасувального вала може бути від 1 м до 2 м, а діаметр до 30 см. Відноситься до бюджетної категорії прасувального обладнання при забезпеченні якісного прасування, ідеально підходить для більшості пралень і хімчисток з малим і середнім показником продуктивності.

ПРАСУВАЛЬНІ ПРЕСИ

Використовується в хімчистках і пральнях для прасування фасонної білизни, володіє відмінним рівнем продуктивності. Процес прасування відбувається наступним чином, на нижню поверхню кладеться білизна, зверху притискається верхня подушка (поверхня) і здійснюється процес пропарювання. Перед тим як купувати дану категорію прасувального обладнання необхідно знати, яка категорія речей буде на ньому прасується, наприклад, якщо будуть прасується вироби зі шкіри, то верхня подушка повинна бути виконана з нержавіючої сталі. Також є спеціальні преса для пральні, що не пропарюють тканину, а пар використовується виключно для нагріву прасувальних поверхонь.

ПРАСУВАЛЬНІ СТОЛИ

Вважається найбільш популярним прасувальним обладнанням в хімчистках і пральнях. Якщо обсяги прасування відносно невеликі, то можна обійтися одним прасувальні столом, при цьому істотно заощадивши на придбанні фінішного обладнання. Таке обладнання має вакуумний відсмоктувач пари, а за умови того, що прасувальна поверхня нагрівається, виключається можливість утворення на ній конденсату. У більшості випадків, виробник надає базову комплектацію даного обладнання, але зараз потрібно завчасно обдумати, так як без наявності певних опцій прасувального столу його придбання може виявитися нераціональним рішенням. Найбільш популярними опціями вважаються наступні: система підвіски праски, інтегрований парогенератор. Більшість прасувальних столів укомплектовані спеціальною паровою праскою, яка володіє відмінним експлуатаційним ресурсом, і може легко використовуватися в дві зміни протягом багатьох років.