Підтримати ЗСУ Спецрахунок від НБУ

СЛОВНИК ТЕРМІНІВ ПРАЛЬНОГО ОБЛАДНАННЯ Д-О

ДОЗАТОР МИЮЧИХ ЗАСОБІВ

Спеціальний механізм, який призначений для подачі миючих засобів. Дозатор миючих засобів може подавати кілька різновидів миючих засобів, на певному етапі прання, в необхідному обсязі і в певній послідовності. Дане обладнання може працювати в автоматичному режимі, що виключає потребу у втручанні працівника хімчистки або пральні. У тому випадку, коли в пральні здійснюється ведення контролю прання, таке обладнання буде ефективним для підрахунку витрати миючих засобів. Іноді ємності з ними виносяться в окреме приміщення і звідки з’єднується з пральним обладнанням за допомогою трубок. Можуть мати власний програмований блок або підключатися безпосередньо до керуючого мікропроцесора обладнання.

ІНДУСТРІАЛЬНА ПРАЛЬНА МАШИНА

Певний різновид пральних машин, разове завантаження білизною яких починається від 80 кг і більше. Індустріальна пральна машина є раціональним рішенням при виборі прального обладнання для пралень, в яких за зміну стирається по кілька тонн білизни. У більшості випадків дана категорія прального обладнання має міцної конструкцією, пральним барабаном з декількома секціями та паровим нагріванням (хоча зустрічаються і c електричним).

МАШИНА АКВАЧИСТКИ

Автоматизована пральна машина, з багатофункціональним мікропроцесором, який відповідає за проведення всіх етапів прання із застосуванням спеціалізованих хімікатів. Продуктивність такого прального обладнання рахується 1 до 20, до обсягу прального барабана (який в режимі звичайного прання рахується як 1 до 10). Наприклад, якщо обсяг прального барабана прирівнюється 180 літрам, то його місткість буде 18 кг білизни, а якщо білизну необхідно буде прати в режимі аквачистки, то місткість знизиться до 9 кг.

МАШИНА ХІМІЧНОЇ ЧИСТКИ (МАШИНА СУХОЇ ЧИСТКИ)

Принцип дії такого обладнання грунтується на очищенні одягу в спеціальному розчині на базі фізико-хімічного процесу. Поняття сухого прання грунтується на тому, що на відміну від звичайних аналогів пральних машин, в цій не використовується вода. Для цього застосовується кілька різновидів розчинника – вуглеводень і перхлоретілен, а останнім часом і силікон. Такі машини мають замкнутий цикл, іншими словами, весь використовуваний розчинник завдяки дистиляції відновлюється на 99%. Є можливість прання хутряних і шкіряних, а також особливо делікатних виробів, типу чищення весільного плаття, яке не можна прати у воді.

МІКРОПРОЦЕСОРНЕ УПРАВЛІННЯ

Є кілька різновидів мікропроцесорів – вільно-програмований і базовий. Базовий мікропроцесор має тільки заводські програми прання. Залежно від можливостей мікропроцесора, може бути від 5 до 16 програм. Для простих пралень, де не потрібно програмування складних циклів роботи, такого процесора буде достатньо. Але при використанні вільно-програмованого мікропроцесора функціональні можливості пральної машини істотно збільшуються. За допомогою використання такого мікропроцесора є можливість регулювати кількість використовуваної води, миючого засобу, тривалість певного циклу прання, температуру прання, віджим білизни, проводити зміни в програмах прямо в процесі роботи, проводити самодіагностику машини і багато іншого.

НЕПІДРЕСОРЕНА ПРАЛЬНА МАШИНА

Цей різновид прального обладнання відрізняється від підресореного аналога декількома параметрами, такими як спосіб установки і швидкість віджиму. Максимальна швидкість такої пральної машини при віджимі, в основному, не може перевищувати 800 оборотів в хвилину. Це говорить про те, що залишкова вологість білизни буде порядку 70-60%, що буде нести за собою додаткові витрати електроенергії на прасування і сушіння білизни (в середньому на 15% більше в порівнянні з машинами з повним віджимом). З установкою такої пральної машини також не все просто, так як вона встановлюється на анкера. Для цього необхідно завчасно підготувати фундамент і дати йому застигнути протягом декількох тижнів, або виготовити спеціальну установчу металоконструкцію. Позитивним моментом таких пральних машин є їх більш низька вартість і більш проста конструкція з безпосереднім кріпленням прального барабана до рами машини. Машини даного типу застосовуються перш за все там, де максимальний віджим не є пріоритетом, і є можливість для установки такої машини (перший поверх без підвалу або цокольний поверх).

ОБЛАДНАННЯ СОТ

Це прасувальне обладнання, яке, як правило, використовується для прасування фасонної білизни в швейній промисловості та в хімчистках. До даної категорії прасувального обладнання варто віднести, ротаційні кабіни, парові манекени, прасувальні преси, столи. Також таке обладнання називається фінішним, з тієї причини, що воно задіяно на останьому етапі циклу обробки фасонної білизни, для додання первісної форми завдяки прасуванню і обробці парою.

ЗАЛИШКОВА ВЛАЖНОСТЬ

Цей параметр показує відсоток вологи в білизні після віджиму. У тому випадку, коли в професійних пральних машинах швидкість віджиму досягає 1000 оборотів в хвилину, то залишкова вологість одягу після такого прання буде прирівнюватися до 50% (фактор віджиму 300 G). Але так само існує пряма залежність від діаметру барабана – чим більше діаметр, то при однакових оборотах, буде більше вилучено вологи з білизни. Наприклад 5 кг білизни буде важити 7,5 кг, так як білизна вбере в себе 2,5 літрів води. Природно, що при пранні синтетичних речей, даний показник буде нижче і, навпаки, при пранні махрових речей залишкова вологість буде вище. При виборі обладнання для прасування і сушки рекомендується керуватися даним параметром. На сьогоднішній день оптимальними пральними машинами можна вважати з віджимом 300-400G.

ВІДЖИМ

Не дивлячись на те, що пральна машина віджимає білизну кілька разів за весь період прання, як правило, мається на увазі останній віджим, який здійснюється після проведення процедури полоскання в кінці всього прального процесу. Швидкість віджиму і діаметр барабана безпосередньо впливає на залишкову вологість білизни після прання. Чим менше буде залишкова вологість білизни після прання, тим менше будуть часові і енергетичні витрати на сушку і прасування білизни. Деякі речі не рекомендується віджимати на максимальних швидкостях, так як це може зіпсувати їх.