ПАРОВИЙ НАГРІВ
Це різновид нагріву, індустріального та промислового обладнання, яке використовується в пральнях. Нагріває воду швидше, ніж електричний аналог, що істотно підвищує продуктивність обладнання за рахунок скорочення часу нагріву води. Якщо на виробництві в наявності є власне джерело пара, то версії машин з паровим нагріванням будуть вважатися найбільш раціональним і ефективним рішенням. Прасувальні каландри, в яких використовується паровий нагрів, будуть таким же раціональним та економним обладнанням. Вся справа в тому, що вал буде нагріватися паром, його температура буде рівномірно розподілятися по поверхні вала, що прискорює процес прасування. Для установки обладнання на паровому нагріванні необхідне потужне джерело перегрітої пари. Особливо це критично для сушильних барабанів і прасувально-сушильних машин.
Пароманекен (паровий манекен)
Є кілька різновидів пароманекенов: для брюк і для верхнього одягу. Пароманекен для брюк ще називають – “топпер”. Використовуючи пароманекени для верхнього одягу, є можливість якісного прасування жакетів, курток, пальто або піджаків. Паровий манекен буде прасувати один виріб не більш однієї хвилини, використання такого обладнання буде раціональним рішенням для пралень з великою продуктивністю.
ПРОМИСЛОВА ПРАЛЬНА МАШИНА
Перш за все, промислова пральна машина має набагато більший ресурс і здатна працювати в режимі 24/7. Завантаження промислових пральних машин може бути набагато більше побутових, а час прання значно менше, ніж у інших типів машин (30-60 хв.). Це головні відмінності від побутових машин, які в принципі не розраховані на експлуатацію в режимі пральні.
Завдяки міцній конструкції таке пральне обладнання може без будь-яких проблем експлуатуватися в умовах підвищеного навантаження протягом десятків років. Завдяки тому, що всі необхідні елементи, які стикаються з водою виконані з нержавіючої сталі виключається поява корозії і плям на білизні.
Крім того є можливість використання програми прання 90C0 (речей з особливо сильними забрудненнями), при якій процес прання здійснюється на максимально високих температурних показниках, але при цьому тривалість циклу становить приблизно 1 години. Завдяки потужним нагрівальним елементам, вода нагрівається до необхідної температури за кілька хвилин. Також варто відзначити наявність досить потужного багатофункціонального мікропроцесора управління, який володіє аж до 99-професійними програмами прання.
ПРОФЕСІЙНА ПРАЛЬНА МАШИНА
Дана категорія прального обладнання використовується в пральнях з невеликою продуктивністю, в пральнях самообслуговування. Це свого роду золота середина між побутовими і промисловими пральними машинами. Основними відмінностями таких машин від побутових є значно збільшений ресурс для експлуатації саме в пральнях. Показник потужності нагрівальних елементів перевищує показники побутових аналогів в кілька разів. Це істотно знижує час, витрачений на підігрів води, відповідно і час кожного циклу прання. Для порівняння, побутова машина за зміну може виконати не більше 4-5 циклів, а ось професійна пральна машина може зробити 8-10 циклів прання білизни. Всі конструктивні елементи такої машини виконані з урахуванням професійної експлуатації. Корпус виконаний з використанням багатошарової особливо стійкої емалі. Обов’язково зовнішній бак і внутрішній барабан виконані з нержавіючої сталі. Зазвичай таке обладнання має електричний нагрів близько 5 кВт.
ПРОФЕСІЙНІ МИЮЧІ ЗАСОБИ ДЛЯ ПРАЛЬНІ
Випускаються в основному в рідкій формі для зручності автоматичного дозування. В основному багатокомпонентні, що дозволяє більш точно підібрати необхідну програму для певного виду білизни, забруднення, якості води та ін. Застосовується з дозуючими системами, що включають в себе спеціальні насоси, які застосовуються для кожного компонента окремо, і систему подачі безпосередньо в пральну машину. Основна ідея професійного миючого засобу в підвищенні якості прання за рахунок спеціально підібраних програм для прання кожного виду білизни. Завдяки раціональному і правильному дозуванню професійного миючого засобу, його застосування покликане оптимізувати і упорядкувати витрати на миючі засоби в пральні. Вигідно застосовувати у великих праленях з великим об’ємом прання.
РОТАЦІЙНА КАБІНА
Спеціальна категорія обладнання фінішної обробки текстильних виробів, яка часто використовується в пральнях і хімчистках для здійснення якісного прасування брюк і верхнього одягу. Часто можуть виникнути такі ситуації, коли потрібен паровий манекен для прасування верхнього одягу і пароманекен для прасування брюк. Але для того щоб встановити таке габаритне устаткування в приміщенні пральні повинно бути досить вільного місця. Саме в такій ситуації ротаційна кабіна буде раціональним і ефективним рішенням. Дана категорія прасувального обладнання складається з декількох секцій. Одна секція повністю укомплектована для прасування тільки верхнього одягу, а друга, відповідно, для прасування брюк. В одній секції здійснюється волого-теплова обробка одягу, а друга залишається відкритою для доступу працівника пральні. Секції міняються місцями, обертаючись по осі. При такому підході прасування одягу здійснюється в одній секції, в той момент поки оператор знімає тільки що випрасуваний одяг і готує новий процес прасування.