СЛОВНИК ТЕРМІНІВ ПРАЛЬНОГО ОБЛАДНАННЯ С-Х • Нова Колор
Підтримати ЗСУ Спецрахунок від НБУ

СЛОВНИК ТЕРМІНІВ ПРАЛЬНОГО ОБЛАДНАННЯ С-Х

СЕНСОР ЗАЛИШКОВОЇ ВОЛОГОСТІ

Промислова сушильна машина може комплектуватися датчиком залишкової вологості. При запуску сушильного циклу сушильного барабана з даним датчиком, буде задана залишкова вологість виробу і температура сушки, при яких агрегат повинен закінчити цикл. Дана опція є досить важливою для процесу аквачистки. В даному випадку протипоказано пересушувати виріб, що може привести до його збитку і деформації.

СУШИЛЬНИЙ БАРАБАН

Це агрегат для сушіння білизни, безпосередньо після прання в пральній машині, являє собою сушильний барабан. При невеликій його швидкості обертання в машину надходить гаряче повітря. Волога з вологим відпрацьованим повітрям виводиться в технічну витяжку. Після сушильної машини махрові вироби готові до застосування, виключаючи додаткове прасування. Після сушильної машини халати, уніформа і інші вироби можуть бути схильні до волого-теплових обробок на пароманекені або прасувальному столі. У сушильній машині також можна підсушити до необхідної залишкової вологості пряму білизну, для прасування на прасувальному катку або каландрі.

ТЕХНІЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ

Технічне обслуговування потрібно для продовження терміну експлуатації, запобігання можливих неполадок, безперебійної роботи сучасного прального обладнання та мінімізації випадків простою в результаті поломок. У разі роботи пральні в кілька змін, технічне обслуговування необхідно проводити регулярно, дотримуючись нормативів, зазначених в інструкції заводу-виробника обладнання.

ФАКТОР – G

Це показник, що застосовується для визначень гравітаційних впливів, яким піддається білизна в період віджиму. Показник залежить безпосередньо від швидкості віджиму, ваги білизни, діаметра барабана. Зі збільшенням показника G-фактора, зменшується рівень залишкової вологості білизни після віджиму. Так в агрегаті з завантаженням 11 кілограм сухої білизни, під час віджиму 1000 об / хв, даний показник становить 300 G. У разі віджиму при швидкості 750 об / хв G-фактор становитиме 200 G.

ФІНІШНЕ ОБЛАДНАННЯ

Фінішне обладнання виступає спеціальним прасувальним обладнанням для кінцевої обробки, а також прасування фасонних виробів. Дане обладнання також називається обладнанням волого-теплової обробки. Воно включає роторну кабіну, прасувальний прес, парові манекени, прасувальні столи. У пральні, де невеликі обсяги фасонного білизни, можна скористатися побутовим праскою.

ХІМЧИСТКА

Хімчистка (суха чистка) являє собою хіміко-фізичний процес очищення одягу зі шкіри або текстилю за допомогою розчинника (вуглеводню, перхлоретілена, або силікону). Основним призначенням хімічної чистки є ефективне видалення плям, а також бруду, які не піддаються звичайному пранню. За своїми функціями агрегат хімчистки нагадує комбіновану пральну та сушильну машину.

Варто зазначити, що одяг для чищення здатен поміщатися в мийному відділенні, де розташовується перфорований барабан, що обертається. Завантажувальна маса становить від десяти до ста кілограм сухого одягу. Це залежить безпосередньо від розміру машини. Камера в процесі мийного циклу заповнюється розчинником приблизно на одну третину обсягу. Після цього починається обертання барабана. В даному випадку температура розчинника повинна знаходиться на рівні до тридцяти градусів. Більш висока температура здатна вплинути на забарвлення виробів, викликати линьку, а також забарвлення кольору. Протягом робочого циклу з задіяного резервуара в барабан постійно поставляється свіжий розчинник. При цьому використаний розчинник видаляється. За допомогою процесу дистиляції та фільтрування розчинник очищається і регенерується і знову готовий до повторного використання.

ЕЛЕКТРИЧНИЙ НАГРІВ

Електричний нагрів це спосіб нагріву прального або обладнання для хімчистки за рахунок електричних нагрівальних елементів типу ТЕН. Даний вид нагріву є найпоширенішим. Пральні, здійснюють роботу в нічну зміну, здатні використовувати нічний пільговий тариф на електроенергію. Завдяки цьому в кілька разів скорочуються енерговитрати.