5 причин, чому американці перуть в пральнях, а не дома • Нова Колор
Підтримати ЗСУ Спецрахунок від НБУ

5 причин, чому американці перуть в пральнях, а не дома

Кожен з нас напевно звертав увагу на одну деталь в американських фільмах: герої активно і постійно користуються послугами пралень, і начебто навіть не замислюються про можливість випрати вдома. Згадайте хоча б улюблений усіма серіал «Друзі» – пральня там зіграла важливу роль в «перевихованні» героїні Рейчел. Звідки ж з’явилася така тенденція: не прати вдома, віддаючи перевагу пральням?

Трохи історії

У західних країнах така послуга як прання і прасування білизни з’явилася ще на початку 19 століття. Робота виконувалася найнятим персоналом, а відправка замовлень здійснювалася поштою. До речі кажучи, така послуга була доступна далеко не всім (через свою дорожнечу).

Пізніше, в 30-х роках 20 століття знадобилися дешеві пральні для широких верств населення. Так в Техасі в 1934 з’явилася перша пральня самообслуговування. І хоча спочатку там було встановлено всього 4 пральні машини, пральня швидко стала популярною і окупила вклади власника. Після цього пішла ціла хвиля – пральні самообслуговування масово відкривалися в багатьох містах Америки. І хоча з підвищенням рівня життя багато американців почали купувати побутові пральні машинки для свого будинку, пральні досі залишаються популярними. У чому секрет?

Чому американці вважають за краще домашньої пранні пральні?

Економія

Послуги пральні дуже дешеві. Крім того, американці генетично схильні до економії, починаючи від економії простору в будинку, закінчуючи економією води і електрики.

Заборони орендодавців

Мільйони американців знімають житло, власники якого категорично забороняють встановлювати пральні машини. Орендодавці побоюються коротких замикань, протікання та ін. Але варто зауважити, що серед клієнтів пралень не тільки ті, хто знімає житло і, по суті, не має іншого виходу. Заможні американці також періодично користуються послугами пралень, щоб, наприклад, випрати великі речі (покривала, подушки та ін.)

Комфортність

Сучасні пральні самообслуговування створюють для клієнтів максимально комфортні умови. Так, багато пралень встановлюють додаткове обладнання для сушіння та прасування, обладнають затишні зони очікування з безкоштовним Wi-Fi, телевізорами, кавовими автоматами тощо.

Доступність

Крім доступних цін, пральні самообслуговування мають ще ряд вигідних характеристик. Більшість пралень працюють цілодобово і знаходяться в зручних навіть для самих зайнятих людей місцях: підвалах житлових будинків або в безпосередній близькості від супермаркетів.

Умиротворення

Згідно з соціологічними дослідженнями, пральні для багатьох американців – це не просто місце задоволення побутових потреб, а зона своєрідного релаксу і медитації, де можна відволіктися від суєти.

І в завершенні ще один цікавий факт: сьогодні на території США близько 35 тисяч пралень самообслуговування. За офіційними даними сумарний дохід американських пралень становить 5 мільйонів доларів в рік.