Як розрахувати кількість обладнання для пральні? • Нова Колор
Підтримати ЗСУ Спецрахунок від НБУ

Як розрахувати кількість обладнання для пральні?

Питання підбору обладнання для пральні, безумовно, дуже важливе і складне, оскільки потрібно враховувати не тільки бажані технічні характеристики і вартість обладнання, а й розрахувати його оптимальну кількість.

Необхідну кількість обладнання для пральні варто визначати виходячи з площі приміщення і необхідної продуктивності. Для розрахунку кількості прального обладнання з точки зору продуктивності існує спеціальна методика, заснована на співвідношенні обсягу білизни з місткістю пральної / сушильної машини.

Деякі виробники прального обладнання, вказують максимальне завантаження в кілограмах. Але як порахувати кількість необхідного обладнання, коли виробник не вказав максимальне завантаження в кілограмах? Для цього потрібно враховувати 2 значення: обсяг барабана (обов’язково вказано в паспорті) і фактор заповнення, який позначає кількість білизни до обсягу барабана.


Так, наприклад, якщо обсяг барабана пральної машини 200 л, а вам потрібно дізнатися обсяг завантаження бавовняно-паперової білизни в кілограмах, беремо коефіцієнт завантаження (для бавовняно-паперової білизни найчастіше 10) і виробляємо розрахунок: 200: 10 = 20 кг .

Щоб розрахувати для вашої пральні необхідну кількість обладнання, беремо обсяг білизни, який ви плануєте обробляти, і перераховуємо його в умовний барабан машини. Тобто, якщо для прання махрової білизни потрібен сумарний обсяг барабанів 834 л, вам необхідно три машини завантаженням мінімум 28 кг, або дві машини із завантаженням не менше 43 кг.

Розрахунок необхідної кількості сушильних машин здійснюється за таким же принципом.